ATS-H16C13-WS-D Specifications
| Brand | InfraPower |
|---|---|
| Categories | |
| Circuit Type | Dual Circuit |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| ATS Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 16 |
| Outlet Quantity | 16 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 32A MCB x 2 |
| Input Plug | EN60309 |





