ATS-H20C13-W-208V-D Specifications
| Brand | InfraPower |
|---|---|
| Categories | |
| Circuit Type | Dual Circuit |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| ATS Series | W |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 20 |
| Outlet Quantity | 20 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 30A MCB x 2 |
| Input Plug | L6-30P |





