ATS-H20US-20A-B_520 Specifications
| SKU | ATS-H20US-20A-B_520 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Circuit Type | Single Circuit |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| ATS Series | B |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 110V |
| Outlets | NEMA x 20 |
| Outlet Quantity | 20 |
| Outlet Type | NEMA |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 20A MCB x 1 |
| Input Plug | 5-20P |





