ATS-H8UK-16A-B_EN Specifications
| SKU | ATS-H8UK-16A-B_EN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Circuit Type | Single Circuit |
| Form Factor | 1U Rack Mount |
| ATS Series | B |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | UK x 8 |
| Outlet Quantity | 8 |
| Outlet Type | UK |
| Power Rating | 16A |
| Power Circuit | 16A MCB x 1 |
| Input Plug | EN60309 |





