V8C13/2C19-20A-WS/F_L620/3B-1 Specifications
| SKU | V8C13/2C19-20A-WS/F_L620/3B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 8 + C19 x 2 |
| Outlet Quantity | 10 |
| Outlet Type | IEC C13 + C19 |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 20A fuse x 1 |
| Input Plug | L6-20P |
| Enclosure Material | Extrusion |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





