V8C19-32A-MK/F_EN/3B-1 Specifications
| SKU | V8C19-32A-MK/F_EN/3B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MK |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C19 x 8 |
| Outlet Quantity | 8 |
| Outlet Type | IEC C19 |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |