VP42L13-50A-MS/CR_CS8365C Specifications
| SKU | VP42L13-50A-MS/CR_CS8365C |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MS |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlet Type | Slide-lock C13 |
| Power Rating | 50A |
| Power Circuit | 20A 2-pole MCB x 6 |