ATS-H16C13/4C19-16A-BS_EN Specifications
| SKU | ATS-H16C13/4C19-16A-BS_EN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Circuit Type | Single Circuit |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| ATS Series | BS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 16 + C19 x 4 |
| Outlet Quantity | 20 |
| Outlet Type | IEC C13 + C19 |
| Power Rating | 16A |
| Power Circuit | 16A MCB x 1 |
| Input Plug | EN60309 |





