ATS-H1L620R-WS-208V-S Specifications
| Brand | InfraPower |
|---|---|
| Categories | |
| Circuit Type | Single Circuit |
| Form Factor | 1U Rack Mount |
| ATS Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | L6-20R x 1 |
| Outlet Quantity | 1 |
| Outlet Type | L6-20R |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 20A MCB x 1 |
| Input Plug | L6-20P |





