ATS-H8SCH-WS-S Specifications
| Brand | InfraPower |
|---|---|
| Categories | |
| Circuit Type | Single Circuit |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| ATS Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | SCH x 8 |
| Outlet Quantity | 8 |
| Outlet Type | SCH |
| Power Rating | 10A, 13A, 16A, 20A |
| Power Circuit | 10A MCB x 1, 13A MCB x 1, 16A MCB x 1, 20A MCB x 1 |
| Input Plug | BS1363, C14, C20, EN60309, Open end, Schuko |





