DH20C13-20A-Wi/F_L620/3B-1 Specifications
| SKU | DH20C13-20A-Wi/F_L620/3B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | Dual Feed PDU, Intelligent Dual-Feed Rack PDU, Rack PDU, Rack Power |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| PDU Series | Wi |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 20 |
| Outlet Quantity | 20 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |
| Input Plug | C20 |
| Enclosure Material | Steel |
| Single / Dual Feed Power | Dual Feed |





