DV48C13-16A/F_C20/3B-1 Specifications
| SKU | DV48C13-16A/F_C20/3B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 48 |
| Outlet Quantity | 48 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 16A |
| Power Circuit | Fused |
| Input Plug | C20 |
| Single / Dual Feed Power | Dual Feed |





