H16C13/4C19-32A/F_EN/3B-1 Specifications
| SKU | H16C13/4C19-32A/F_EN/3B-1 |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 16 + C19 x 4 |
| Outlet Quantity | 20 |
| Outlet Type | IEC C13 + C19 |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |