H8C13-30A-Z_L630 Specifications
| SKU | H8C13-30A-Z_L630 |
| Form Factor | 1U Rack Mount |
| PDU Series | Z |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 8 |
| Outlet Quantity | 8 |
| Outlet Type | C13 |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |