H8UK90/6C13/4C19-13A/F_BS/3B-1 Specifications
| SKU | H8UK90/6C13/4C19-13A/F_BS/3B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | UK x 8 + C13 x 6 + C19 x 4 |
| Outlet Quantity | 18 |
| Outlet Type | BS1363 + IEC |
| Power Rating | 13A |
| Power Circuit | Fused |
| Input Plug | BS1363 |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





