HP12C13-16A/CR_EN Specifications
| SKU | HP12C13-16A/CR_EN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 1U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 400V |
| Outlets | C13 x 12 |
| Outlet Quantity | 12 |
| Outlet Type | C13 |
| Power Rating | 16A |
| Power Circuit | 16A CR x 3 |
| Input Plug | EN60309 |
| Enclosure Material | Steel |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





