HP24C13-60A-Zi/CR_5pEN Specifications
| SKU | HP24C13-60A-Zi/CR_5pEN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 2U Rack Mount |
| PDU Series | Zi |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 24 |
| Outlet Quantity | 24 |
| Outlet Type | C13 |
| Power Rating | 60A |
| Power Circuit | 20A CR x 6 |
| Input Plug | 5p EN60309 60A |