HP6C19-16A-Zi/CR_EN Specifications
| SKU | HP6C19-16A-Zi/CR_EN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 1U Rack Mount |
| PDU Series | Zi |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 400V |
| Outlets | C19 x 6 |
| Outlet Quantity | 6 |
| Outlet Type | C19 |
| Power Rating | 16A |
| Power Circuit | 16A CR x 3 |
| Input Plug | EN60309 |
| Enclosure Material | Steel |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





