V10C19-30A-WS/F_L630/3B-1 Specifications
| SKU | V10C19-30A-WS/F_L630/3B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C19 x 10 |
| Outlet Quantity | 10 |
| Outlet Type | IEC C19 |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |