V16SCH-32A-MD_EN Specifications
| SKU | V16SCH-32A-MD_EN |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MD |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | SCH x 16 |
| Outlet Quantity | 16 |
| Outlet Type | SCH |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |