V28C13-63A-WS/CR_EN/2B-1 Specifications
| SKU | V28C13-63A-WS/CR_EN/2B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 28 |
| Outlet Quantity | 28 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 63A |
| Power Circuit | 15A CR x 4 |