V28US-30A-WSi/F_L530/3B-1 Specifications
| SKU | V28US-30A-WSi/F_L530/3B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WSi |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 110V |
| Outlets | NEMA x 28 |
| Outlet Quantity | 28 |
| Outlet Type | NEMA |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 15A MCB x 2 |