V36US-20A-WS/F_520/3B-1 Specifications
| SKU | V36US-20A-WS/F_520/3B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 110V |
| Outlets | NEMA x 36 |
| Outlet Quantity | 36 |
| Outlet Type | NEMA |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 20A MCB x 1 |
| Input Plug | 5-20P |
| Enclosure Material | Steel |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





