VP12L13/12L19-30A-M/CR_L1530 Specifications
| SKU | VP12L13/12L19-30A-M/CR_L1530 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | M |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 12 + C19 x 12 |
| Outlet Quantity | 24 |
| Outlet Type | Slide-lock C19 + C13 |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 20A 2-pole MCB x 3 |