VP24L13/12L19-60A-Mi/CR_5pEN Specifications
| SKU | VP24L13/12L19-60A-Mi/CR_5pEN |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Mi |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 24 + C19 x 12 |
| Outlet Quantity | 36 |
| Outlet Type | Slide-lock C19 + C13 |
| Power Rating | 60A |
| Power Circuit | 20A 2-pole MCB x 6 |
| Input Plug | 5p EN60309 60A |