VP36C13/6C19-60A/CR_EN/2B-1 Specifications
| SKU | VP36C13/6C19-60A/CR_EN/2B-1 |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 36 + C19 x 6 |
| Outlet Quantity | 42 |
| Outlet Type | IEC C13 + C19 |
| Power Rating | 60A |
| Power Circuit | MCB |
| Input Plug | EN60309 |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





