VP42L13-60A-CR_5pEN Specifications
| SKU | VP42L13-60A-CR_5pEN |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 42 |
| Outlet Quantity | 42 |
| Outlet Type | Slide-lock C13 |
| Power Rating | 60A |
| Power Circuit | 20A 2-pole MCB x 6 |
| Input Plug | 5p EN60309 60A |