VP48C13-60A-WS/CR_EN/2B-1 Specifications
| SKU | VP48C13-60A-WS/CR_EN/2B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | WS |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 48 |
| Outlet Quantity | 48 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 60A |
| Power Circuit | 20A CR x 6 |
| Input Plug | IEC EN60309 60A |