DV40C13/8C19-20A-Wi/F_L620/3B-1 Specifications
| SKU | DV40C13/8C19-20A-Wi/F_L620/3B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Wi |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 40 + C19 x 8 |
| Outlet Quantity | 48 |
| Outlet Type | IEC C13 + C19 |
| Power Rating | 20A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |