V16L13-32A-MS_EN Specifications
| SKU | V16L13-32A-MS_EN |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MS |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | C13 x 16 |
| Outlet Quantity | 16 |
| Outlet Type | Slide-lock C13 |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |