V16UK45-32A-MK_EN Specifications
| SKU | V16UK45-32A-MK_EN |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MK |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | UK x 16 |
| Outlet Quantity | 16 |
| Outlet Type | UK |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |