V4UK45/20L13/4L19-32A-MSi_EN Specifications
| SKU | V4UK45/20L13/4L19-32A-MSi_EN |
|---|---|
| Brand | InfraPower |
| Categories | |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | MSi |
| Power Phase | 1-Phase |
| Voltage | 230V |
| Outlets | UK x 4 + C13 x 20 + C19 x 4 |
| Outlet Quantity | 28 |
| Outlet Type | UK + Slide-lock IEC |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A fuse x 2 |
| Input Plug | EN60309 |
| Enclosure Material | Steel |
| Single / Dual Feed Power | Single Feed |





