VP18C13-32A/CR_EN/2B-1 Specifications
| SKU | VP18C13-32A/CR_EN/2B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 400V |
| Outlets | C13 x 18 |
| Outlet Quantity | 18 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 32A |
| Power Circuit | 16A CR x 6 |