VP48C13-30A/CR_L2130/2B-1 Specifications
| SKU | VP48C13-30A/CR_L2130/2B-1 |
| Form Factor | 0U Rack Mount |
| PDU Series | Basic |
| Power Phase | 3-Phase |
| Voltage | 208V |
| Outlets | C13 x 48 |
| Outlet Quantity | 48 |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Power Rating | 30A |
| Power Circuit | 20A 2-pole MCB x 3 |